כותרת
design
  הקדמה

חודש רביעי

bullet מה קורה לעובר?
שליש השניהעובר מתחיל לבעוט ולנוע במרץ. העובר שלנו מסוגל כעת לחוש רעשים חזקים הקיימים מחוץ לגוף של אמא. בדקנו את זה ביחד - השמענו ליד הבטן שלי אמא קול חזק של תופים. שמתי את היד על הבטן של אמא והרגשתי אותו זז בפתאומיות. זה יכול להירשם בהיסטוריה כפעם הראשונה שבה הבהלתי את אחי!
בתמונות בספר של אמא ראיתי שיש עוברים שמוצאים את האגודלים שלהם ומתחילים למצוץ אותם עוד לפני שיצאו לאוויר העולם! האמת היא שאני מאחל לו לא למצוא את האגודל - לי לקח שש שנים להיגמל ממציצת האצבע!!! סיפרנו לכם שבחודשים הראשונים נוצרים ניצני שיני החלב של העובר. בשלב הזה של ההיריון מתחילים להיווצר אפילו ניצני השיניים הקבועות של העובר שיבקעו רק כהוא יהיה בן שש! בסוף החודש הזה העובר כבר נראה גדול - הוא הגיע לגודל של 25 ס"מ! לשם השוואה זהו אורכו של ספר (לא קטן!)

bullet מה קורה לאמא?
בחודש הזה כולם כבר יודעים שאמא בהיריון - כבר רואים לה את הבטן הגדולה והיא לובשת בגדים רחבים פתאום. אמא אומרת שכך נוח לה יותר. אני אוהב לשים את הידיים על הבטן של אמא ולהרגיש את הרגליים ואת חלקי הגוף האחרים של האח שלי! זוהי הרגשה מרגשת מאוד! גם אמא נהנית, אבל היא אמרה לי שלפעמים קצת קשה לה עם "משחקי הכדורגל" המתנהלים בבטנה! כמעט שכחתי! החודש לקחו אותי להכיר את אחי או אחותי בפעם הראשונה. הלכנו יחד למרפאה וראינו את בדיקת האולטרה-סאונד שעשו לאמא. השכיבו אותה על מיטה בחדר חשוך. השפריצו מין ג'לי קר על הבטן השמנה שלה והעבירו על הבטן מן מכשיר שדומה לשפופרת טלפון. פתאום נראו על המסך תמונות של מה שישנו בתוך הרחם של אמא! חלק מהתמונות לא היו ברורות, אבל מדי פעם יכולתי לראות - רגליים בועטות, לב פועם, צלעות ואפילו פרצוף. רציתי מאוד לדעת אם זה יהיה בן או בת. אפשר לגלות את זה באולטרה-סאונד, אבל אמא ואבא החליטו לשמור את זה בסוד ושאני אדע בעצמי רק אחרי שהוא או היא ייוולדו. איזה מתח!!!

רוצים לראות סרט של בדיקת האולטרה-סאונד?
- לסרט עבור משתמשים בעלי חיבור איטי לרשת: לחצו כאן
- לסרט עבור משתמשים בעלי חיבור מהיר לרשת: לחצו כאן

רוצים לדעת עוד על מכשיר האולטרה-סאונד? לחצו כאן לקבלת הסבר קצר

אחורהקדימה
חודש ראשון חודש שני חודש שלישי חודש רביעי חודש חמישי חודש שישי חודש שביעי חודש שמיני חודש תשיעי
הריון ולידה כל ההתחלות קשות מיתולוגיה בריאה מי המציא את הגלגל ראש השנה אחר שוב נתחיל מחדש התחלות חדשות סנונית