כותרת
design
  הקדמה

שלום, קוראים לי מיכאל, אני בן שמונה ובשנה הבאה כבר אלמד בכיתה ג'. רציתי לשתף אתכם במשהו מיוחד שקורא לי ממש בימים אלו.

לפני תשעה חודשים ראיתי את אמא לוחשת משהו לאבא באוזן, אבא חיבק את אמא ושניהם התחילו להתלחש ולחייך. כאשר שאלתי אותם "מה קרה?" הם חייכו ואמרו שבעוד תשעה חודשים בדיוק אני אקבל מתנה. שמחתי מאוד ושאלתי למה צריך לעבור כל כך הרבה זמן עד שאקבל את המתנה? תשובתם הייתה שבעוד כתשעה חודשים יהיה לי אח קטן.

Noa

"עכשיו", אמרה אמא, "הוא עדיין עובר קטנטן שנמצא בבטן שלי ורק מתחיל להתפתח, אבל בעוד תשעה חודשים הוא כבר יהיה ממש מוכן לצאת לאוויר העולם."

הבשורה הזו שמחה אותי מאוד, סוף סוף לא אהיה לבד, סוף סוף יהיה לי עם מי לשחק ואת מי לשתף בכל הסודות הכי כמוסים שלי... וסוף סוף יהיה מישהו שיעזור לי להשלים את הסדרות של הקלפים שאני אוסף ואולי הוא גם יוכל לשחק אתי כדורגל ולהיות השוער. אחר כך התחלתי לחשוש, קודם כול הוא יהיה תינוק קטן ויעבור זמן עד שהוא יגדל ויהפוך לחבר שלי, וחוץ מזה מה יהיה אם הוא לא יהיה אח נחמד ורק יבכה כל היום ואמא ואבא יתייחסו רק אליו וישכחו אותי?

אחר כך התחלתי לדמיין איך זה יהיה כאשר הוא ייוולד: איך הוא יראה? ובכלל, אולי תהיה זו אחות קטנה, לא שאכפת לי, אבל אז אין מה לדבר על משחקי כדורגל…

הרבה רגשות עלו בי: שאלות, חששות וגם שמחה. אמא ראתה שאני חושב על האח החדש שייוולד לי, היא חיבקה אותי ואמרה: "אל תשכח שעכשיו כשיהיה לך אח קטן אתה תהיה אח גדול, וזה תפקיד חשוב מאוד וגם אחראי. אתה תוכל לשמור על התינוק הקטן וגם ללמד אותו לעשות כל מיני דברים. וחוץ מזה כאח גדול, לך נוכל להרשות לעשות דברים שהוא עדיין לא יוכל לעשות כמו: ללכת לישון בשעה מאחרת יותר וללכת עם חברים לסרט." נכון, חשבתי לעצמי, זה יכול להיות כיף אמיתי ללמד את האח הקטן שלי כל מיני דברים כמו: לשחק במחשב, לבנות בית על העץ ואפילו סתם לצאת אתו לטיולים."

Noa

אמא הציעה לי לעזור לה לסדר חדר לאח החדש שלי וגם לצייר לו ציור, כך תהיה לו קבלת פנים יפה כאשר יבוא לעולם.
אחר כך התחלתי לחשוב, איך כל זה בעצם קורה? איך אמא פתאום בהיריון? איך גדל ומתפתח העובר הקטן ואיך זה שאחרי תשעה חודשים יש לה בבטן תינוק שלם אשר מוכן לצאת לאוויר העולם?

אני בטוח שחלק מכם שואלים את עצמם איך באים ילדים לעולם, איך הפלא הזה קורה? החלטתי לשתף אתכם בכל השאלות שהיו לי כדי שכולנו נבין את התהליך המיוחד הזה שבסופו בא ילד לעולם.

כתבתי במעין יומן קטן מה קורה לעובר שגדל ומתפתח, וגם מה מרגישה אמא בכל אחד מהשלבים האלו, במהלך תשעת החודשים. כך, אם גם לכם יהיה אח קטן תוכלו לעקוב בעזרת היומן אחר השלבים השונים שעוברים עליו.

אחרי שעקבתי עם אמא ואבא אחרי כל השלבים וחיכיתי בסבלנות עד שהרגע הגדול הגיע נולדה לי אחות קטנה ומתוקה. ובקשר לכדורגל... החלטתי שגם אותה אאמן להיות שוערת.

אחורהקדימה
הריון ולידה כל ההתחלות קשות מיתולוגיה בריאה מי המציא את הגלגל ראש השנה אחר שוב נתחיל מחדש התחלות חדשות סנונית