כותרת
design
  ראש השנה אחר

בולטארצות הברית

טים, ילד מארצות הברית מספר:

היי! שמי טים ואני גר בניו יורק, שבארצות הברית. אני מת על ראש השנה! איזה חגיגות ואיזו שמחה! השנה הוריי הבטיחו שייקחו אותי לכיכר טיימז (Times Square) - שם מצטופפים מיליוני ניו-יורקים ותיירים לצפות בטקס כדור האור. סיפרו לי שכל הקהל הענק עומד ומחכה לחצות. בדקה לפני חצות מתחילה הספירה לאחור וכדור מואר במאות נורות מורד מראש בניין בפינת הכיכר. הכדור מגיע למטה בדיוק בחצות! באותו רגע מואר שלט ענק ובו מספרה של השנה החדשה העשוי מנורות צבעוניות. בחצות, כל הנוכחים צוהלים ומתנשקים והספינות בים צופרות בקול רם. הנוכחים בכיכר מרעישים גם הם ברעשנים ובכל מה שבא ליד. מסתבר שמנהג ה"הרעשה" הוא מנהג עתיק מאוד שאנשים הרעישו כדי לגרש שדים ולמנוע מהם להגיע לשנה החדשה.

ובכך החגיגות רק מתחילות. בחצות מתחילים נשפים ומסיבות ולפעמים החוגגים מתחפשים. במסיבות התחפושות נוהגים להסיר את המסיכות בחצות. האוכל והשתייה מחולקים בשפע והשמחה רבה.

למחרת בבוקר ישנם מנהגים נוספים - בקליפורניה מתקיים משחק פוטבול מסורתי שנקרא Rose Bowl ולפניו מתקיימת תהלוכה מפוארת. בכל שנה נושא התהלוכה משתנה ואלפי משתתפים ומיצגים מוצגים לעיני הצופים. בשנים האחרונות אורך השיירה של החוגגים הגיע לאורך של 8 ק"מ. בראש התהלוכה נוסעים בכירי העיר Pasadena ומלכת תהלוכת הוורדים שנוסעת בכרכרה מקושטת ביותר מ250,000- פרחים. מאוד הייתי רוצה לראות את זה במו עיניי - אבל מי שלא יכול להשתתף כמוני - צופה באירוע הססגוני בטלוויזיה. כנראה שזה מה שאעשה גם אני!

שנה טובה -Happy New Year

אחורהקדימה
סנונית התחלות חדשות שוב נתחיל מחדש ראש השנה אחר מי המציא את הגלגל מיתולוגיה בריאה כל ההתחלות קשות הריון ולידה