כותרת
design
  מיתולוגיות בריאה

מיתולוגיית הבריאה ההודית

למידע נוסף לחצו כאן

Hoduלפני הבריאה לא היה דבר מלבד המים הקדמוניים. המים הללו היו עצומים, עמוקים ושחורים. במשך הזמן המים הקדמוניים יצרו ביצת זהב שצפה על המים במשך תשעה חודשים. אחרי תשעה חודשים בקעה הביצה ופרג'פטי עמד על קליפתה. מי היה פרג'פטי? פרג'פטי היה שילוב של גבר ואישה. וכך נח לו פרג'פטי על קליפת הביצה המוזהבת במשך שנה תמימה בלי לדבר ובלי לנוע. אחרי שנה שבר פראג'פטי את שתיקתו. המילה הראשונה שאמר הייתה "העולם" ומאמירת המילה הזו נוצרה הארץ. המילה הבאה שהוציא מפיו הייתה "שמים" וכך נוצרו השמים, שאותם חילק פראג'פטי לעונות השנה. egg

פראג'אפטי יכול היה לראות את העתיד לנצח, מתחילת יצירת החיים ועד למותו שלו, שהיה אמור להתרחש אלף שנה אחר כך. פראג'אפטי היה בודד וקיווה שיימצא לו חבר אשר ימלא את הריקנות הגדולה שחשו.
פראג'אפטי חילק את עצמו לשתי ישויות: בעל ואישה. ביחד יצרו שתי הישויות את האלים הראשונים, את איתני הטבע ואת האנושות.
במהלך הבריאה נוצר גם הזמן ופראג'פטי הפך להתגלמות הזמן בעצמו.
הראשון שנוצר מבין האלים היה אגני - אל האש. ברגע שנוצרה האש נוצר גם האור ופראג'אפטי חילק אותו ליום וללילה.
אחר כך נולדו אלים נוספים וביניהם גם הרוע - אשורס והשחר היפה. פראג'אפטי ידע כי עליו להפריד בין הטוב לרע ולכן הסתיר את בנו הרוע עמוק בתוך הארץ במקום נסתר.
פראג'פטי חשק בבתו היפה "השחר", וכאשר היא ירדה לארץ בדמותה של אילה הוא בא אליה מחופש לאייל.
"השחר" ניסתה לברוח מפראג'פטי אך הוא היה מהיר וחזק ממנה. הוא תפס אותה והצליח להיות אתה בניגוד לרצונה. בעקבות מעשה זה היא ילדה את כל המקנה והבקר שיש בעולם.
elephant

שאר האלים התבוננו אחוזי אימה ופחד במעשיו המבישים והמחפירים של פראג'פטי, אשר הפר את הטאבו (החוק) החשוב ביותר. הם כעסו מאוד ויצרו את רודרה המפלצת, אשר רדפה אחרי פראג'פטי בכל רחבי העולם. כשמצאה רודרה את פראג'פטי היא ירתה בו חץ שהשליך אותו אל תוך השמים החשוכים והפכה אותו לקבוצת כוכבים שצורתה של ראש הצבי. כך שמי שמסתכל מן הארץ לשמים השחורים יכול לראות אותו.
בתו של פראג'פטי, "השחר", חזרה אל השמים אך לעולם לא חזרה להיות קרובה אל הלילה ואל החושך.

אחורהקדימה
סנונית התחלות חדשות שוב נתחיל מחדש ראש השנה אחר מי המציא את הגלגל מיתולוגיה בריאה כל ההתחלות קשות הריון ולידה