כותרת
design
  ראש השנה אחר

בולטקוריאה

מספר יונג סיק, ילד מקוריאה:

שלום! אני גר בסיאול שבקוריאה הדרומית. החגיגות שלנו לשנה החדשה מדהימות! ראש השנה שלנו נקבע על פי הירח, כמו אצלכם בישראל. לראש השנה קוראים אצלנו 'סול נל'. החגיגות מתחילות בלילה. קודם כול מניחים ליד פתחי הבתים מסננים מיוחדים עשויים קש הנקראים 'בוק-ג'ור', שמים אותם נגד עין הרע. כל המשפחה לובשת בגדים חגיגיים - 'האן-בוק'. בבגדים החדשים יש כיסים מיוחדים שאפשר לשים בהם ברכות! ראש השנה הוא יום של איחוד משפחות, ובבית יש המון אנשים.

אני מתעייף מאוד בערב החג, אבל משתדל שלא להירדם! למה? סבתא שלי סיפרה שאצל מי שישן בראש השנה צבע הגבות הופך לבן! לקראת זריחה כל בני המשפחה יורדים לחוף הים לראות את השמש העולה, ומביעים משאלות לשנה החדשה.

כפי שאמרתי, המשפחה עומדת במרכז החגיגות. טקס חשוב מאוד הוא טקס הקידות של הדורות הצעירים לדורות המבוגרים, כאשר משתחווים לפני זקני המשפחה מפגינים כלפיהם כבוד והערכה. וכמובן יש מאכלים מיוחדים לחג. המאכל המסורתי שלנו נקרא 'דוק-גוק'. זהו מרק שבתוכו עוגות אורז. אנחנו מאמינים שכאשר אוכלים את המאכל הזה נוספת שנה לחיינו. אצלנו לא גדלים בשנה ביום ההולדת, אלא בראש השנה! למשל בערב ראש השנה השנה הייתי בן 9 ובראש השנה נהייתי בן 10!

אחרי הארוחה הילדים מקבלים כסף ומשתעשעים במשחקים מיוחדים לחג: משחקים 'יוט-נורי' - משחק במקלות, מעיפים עפיפונים, ומתנדנדים בנדנדות ענקיות שמקימים במיוחד בגנים.

שנה טובה גם לכם!

אחורהקדימה
סנונית התחלות חדשות שוב נתחיל מחדש ראש השנה אחר מי המציא את הגלגל מיתולוגיה בריאה כל ההתחלות קשות הריון ולידה