כותרת
design
  ראש השנה אחר

בולטסין

מספרת הווי יינג, ילדה מסין:

שלום! מה שלומכם? אני רוצה לספר לכם על חגיגות ראש השנה אצלנו. אני חיה בשנגחאי, עיר גדולה במזרח סין. אצלנו ראש השנה חל בחורף, בפברואר. חגיגה ראש השנה שלנו ארוכה מאוד! אנחנו חוגגים את השנה החדשה, את "יואן טן", במשך 9 ימים! אבל גם אצלנו כמו אצלכם ראש השנה נקבע על פי הירח. לוח השנה הסיני מורכב ממחזור של 12 שנים. כל שנה נקראת על שם אחד מ12- חיות שונות - למשל שנת הקוף, שנת הארנב, שנת השור ושנת הדרקון. אחרי שתים עשרה שנה מתחיל סדר החיות מהתחלה! אנחנו מאמינים שהחיה השולטת על השנה גם משפיעה עליה. שנת 2002 היא שנת הסוס. מעניין איך זה ישפיע עלינו?!

בסין מתחילים להתכונן לשנה החדשה ימים רבים לפני החגיגות. מנקים היטב את הבתים כדי לסלק את המזל של השנה הקודמת ולפנות מקום למזל של השנה החדשה. נשים מבוגרות נוהגות להכין מגזרות נייר מנייר אדום, ואת המגזרות תולים על פתחי הבתים כדי לגרש את השדים. אנחנו אוהבים לקשט את הבתים בפרחים, ובמיוחד בניצני פרח האפרסק המביאים מזל טוב לשנה החדשה. וכמובן האוכל! אנחנו משקיעים הרבה בהכנת הסעודה החגיגית. מכינים מאכלים שמביאים מזל כמו כופתאות, עוף ודגים.

אחרי ההכנות המרובות מגיע הרגע הגדול! אנחנו לובשים בגדים חדשים, ויוצאים לראות את התהלוכות. אני אוהבת במיוחד את הריקודים של הדרקונים והאריות. 50 רקדנים נושאים על גבם את התחפושת המפוארת של הדרקון וגורמים לו לנוע, להתפתל ולקפץ. המראה מדהים! בחגיגות מרעישים ברעשנים, לפי האמונה שלנו כך נצליח לגרש את השדים הרעים, והשנה החדשה תהיה טובה!

שנה טובה - Chu Shen Tan (צ'ו שן טן)!

אחורהקדימה
סנונית התחלות חדשות שוב נתחיל מחדש ראש השנה אחר מי המציא את הגלגל מיתולוגיה בריאה כל ההתחלות קשות הריון ולידה